категорії: блоґ-запис

Відбулась презентація "Російського імперіалізму"

теґи: Російський імперіалізм, Тарас Гунчак

 25 січня відбулася презентація збірника "Російський імперіалізм" за ред. професора Ратґерського університету в Нью-Джерсі Тараса Гунчака, до якого увійшли статті відомих істориків із США, Великобританії та України, що стосуються теми. 

Не можна не відзначити те, що в читальній залі Наукової бібліотеки ім. тетяни й Омеляна Антоновичів НаУКМА, де проходив захід, усі стільці було зайнято, відвідали його й кореспонденти авторитетних ЗМІ – Радіо "Свобода", УНІАН, Polit.ua, "Країна", тож можна вважати, що подія матиме резонанс.

Головував один із авторів книжки (і єдиний представлений у ній український автор) – доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал (завідувач відділу політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Кураса НАНУ). 

Крім того, під час презентації присутні мали нагоду почути інших відомих представників академічного середовища як із України, так і з інших країн, серед них:

– докт. істор. наук, професор кафедри історії Росії КНУ ім. Т.Шевченка Віктор Горобець;
– докт. істор. наук, професор, ст. наук. співр. Інституту історії України НАНУ Валентина Шандра;
– докт. істор. наук, професор кафедри історії НаУКМА Михайло Кірсенко;
– PhD, викладач кафедри політології НаУКМА Андреас Умланд (німецький політолог, дослідник сучасного російського "євразійства");
– доктор габілітований Оля Гнатюк.

Зі словом про книжку виступила також директор видавництва Віра Соловйова.

Під час дискусії, у яку переросла презентація, глядачі мали нагоду почути поета-шістдесятника Івана Драча та одного з активних авторів нашого видавництва, історика Тараса Гунчака.  

publish-ukma.kiev.ua